Köpük ile gelenler…

31 Mart 2016 1 Yorum

fb_ımg_1450887919142.jpg.jpgBolca güneş, biraz iyot kokusu, güneşten ısınmış ince kumlar, bileklerimi, etek uçlarımı ıslatan mavilik ile huzur kokluyorum. Birer birer her seferinde yeni bir keşifmiş gibi topladığım deniz kabuklarımı, ıslanmış etek ucundan kavradığım elbisem ile yaptığım kesede biriktiriyorum. Ilık bir rüzgar dans ettiriyor saçlarımı. Bir kaç dakika sonra kendimi maviye bırakacağım.

Maviden kendine eğlence yaratmış köpeğim Köpük’ ün pati izleriyle neşeli bir tablo oluştu ıslak kumların üzerinde. Her pati izinin arasına kendi ayak izlerimi işledim. Bacaklarımın arasından yürümeyi sevdiği için kumdaki ayak izi tablomuzu birlikte tamamlarız her zaman. Sabah yürüyüşlerinin vazgeçilmez dostudur. Geceleri de serin kumlarda sabahlarken bekçilik eder aklı sıra. Hüznümü de keyfimi de ondan daha iyi anlayan yok. Gözlerimin içine odakladığı gözleriyle konuşur Köpük. Arada sırada dalgaların köpüğüyle oynar. Bir keresinde ona adının bu dalgaların köpükleri yüzünden Köpük olduğunu anlatmıştım. Belki de ondan seviyor her medcezirde kendine oyun çıkartmayı.

Keşke Dost da burada olsaydı. Dost burada olsa, Deniz de yanımda olurdu. Hepimiz aşk olur yeniden mevsimler yaratırdık birbirimizden. Biraz bahar olur tazelenir, yaz olur keyiflenir, sonbahar da birlikte dünyadaki çaresizler için hüzünlenir, kış olunca birbirimizden ısıtırdık bedenlerimizi. Köpük ile ne çok şey paylaşıyorum. Kimseyle konuşmadığım kadar onunla konuşmak iyi geliyor bana.

Seni de anlatıyorum. Adı Deniz diyorum. Bu yüzden dünyadaki tüm denizlere aşığım belkide. En çok da üzerine yağmur yağınca  seviyorum Deniz’i. Bizim yerimize kavuşup birbirlerine karışıyorlar.

“Yağmurdan sonra Deniz” adlı romanımdan küçük bir alıntı.

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Debra dedi ki:

    Yours is a clever way of thinnikg about it.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: