Gelsen de anlatsam…

3 Şubat 2016 0 Yorum

Koşulsuz teslim olmak, güvenmek, dayanmak, bağlanmak ve sığınmak mı aşk? Hepsini bir arada hissetmek, yaşamak, hayata geçirmek denilen olgu mudur Aşk?

Tesadüfen karşılaştığını sanan ruhların, duyu organlarıyla beğenen bedenlerin, birbirlerine kalplerini yaklaştırmasıdır. Yaklaşan kalplerin içinden karşılıklı heyecan enerjisinin kesintisiz aktığı anlarda saklıdır AŞK.

en-guzel-ask-sozleri-2

Görürsün, algılarsın, incelersin, beğenirsin, yakınlaşırsın, niyetini gösterirsin, etki edersin olumlu ya da olumsuz tepki alırsın ve birleşen ruhların bütünlüğü ile bir yola çıkarsın. İbadette de beşeri ilişkilerde de bunun silsilesi bu.  Sen kendin için yanarsın o kendi için. Sen kendin için istersin, dilersin o kendi için ve bir ortaklıkta buluşursunuz.

Tanrıdan gelen sevgiyi anlamak kadar zor değildir insandan gelene şahit olmak. İlişkilerde aşkla başlayan yolculuk, zihnin ağına düştüğü zaman işin zor asıl. Zihin çalışmaya başladığı andan itibaren seni aşktan uzaklaştıran milyonlarca sebep uydurabilirsin kendine. İlahi aşktan uzaklaşmana sebep, dünya nimetleri ise beşeri aşktan uzaklaşmana sebep ise diğerinde olduğu gibi zihnin oyunlarıyla aşkına bulduğun kusurlar ve etiketler olacaktır.

fb_ımg_1453062057357.jpg.jpg

Beklentilerin ise senin bir numaralı düşmanın. Araması lazım, gelmesi lazım, sevmesi lazım, alması lazım, görmesi, anlaması lazım, hissetmesi lazım, ilgilenmesi lazımlar listesi uzamaya başlayınca karşındakinin de dünya içinde kaybolmuş bir zerreden ibaret olduğunu unutur, kahramanlıktan başarısız bir asker rolüne geçtiğine inandırırsın kendini. oysa ki onca şeyi beklediğin de bekleyenindir.

Etiketler başlar hemen, ilgisiz, kıskanç, anlayışsız, sorumsuz, asabi, duygusal, romantik ve benzeri etiketlerin olumsuzları kalplerimizi uzaklaştırır. Araya mesafeler yerleştirir. Bilinçaltımızda hayalini kurduğumuz o kadın ve ya o adam olduğu fikri yavaş yavaş silinmeye başlar.

indir (1)

Oysa aşk kadar hiçbir his insanın ruhuna ve fiziksel sağlığına katkı sağlayacak hiç bir his yoktur. Önümüze geldiği gibi, olduğu gibi, sabırla, etiketlemeden, kendimize güvenerek, karşılık beklemeden yaşanan aşkın lezzeti dünyanın en iyi aşçılarının elinden çıkan yemeklerden çok daha nefis olacaktır. Tevekkülle sevmek insanı mutlu eder.

Evlilik aşkı öldürüyor cümlesi de biraz önce bahsettiğin taleplerin karşılanıp karşılanmaması sonucu zihnin aşka bulaşmasından kaynaklanıyor. Özüyle severse insan, tevekkül ederse, aşkın bitme olasılığı yok. Tutku hep canlı kalmalı, pekiştirilmeli örselenmemeli, başkalaştırılmamalı.

Aşk olduğu gibi yaşanmalı. Bana göre, sana göre değil, kalbinin sesine göre yaşanmalı.

sinan yağmur resim

Tamamen gerçekliğiyle yaşanan aşkın ayrılıktan etkilenmediğini örneklemek çok kolaydır aslında. Günlerce aylarca belki de yıllarca görüşmeden uzak yaşanabilen bu his bir araya gelindiğinde öylece orada hep durduğunu hissettirir.

Mutluluğunu duyduğunda mutlu, üzüntüsünde en az onun kadar üzüntülü olur insan. Yorgun mu, aç mı, hasta mı, mutlu mu, kimler acıttı canını, hep merak edersin. Bir şarkıda anımsarsın, okuduğun bir kitapta, birlikte gittiğin bir mekânda, anımsamak istediğin hiç aklına gelmeyen küçük bir tokada ya da bir kalem de kim bilir? Canını acıtan o özleme yenik düşer aşk içinde cayır cayır yanarsın ama ateşini etrafa sıçratmamayı da öğrenmişsindir artık.

Bh6IcS9CUAARgYl

Gökhan Tepe/ Gelsen de anlatsam

Sevgili Gökhan Tepe’nin bir şarkısını dinledim sabah ve bu yazının konusuna karar verdim. Şarkının adı “Gelsen de anlatsam”.

Şimdi hangi cehennemi, cennet yapıyorsun?

Hangi kurak topraklara güller ekiyorsun?

Her kimle ve neredeysen dön ne olursun.

Bıraktığın bu yerde çok özleniyorsun.

Unutulmaz ve gerçek bir aşk yaşamanız dileğiyle…

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: