Bul beni…

18 Ocak 2016 0 Yorum

img_0048

Şimdi tam da burada. Yanımda küçük bir fener içinde dans eden bir mum alevi eşlik ediyor geceye. Kulaklığımda benim için söylediğin ilk şarkı. Şarkı ayrılıktan bahsetse de beni sana getiren ilk şarkı olarak anılacak. Tıpkı seni bana getiren ilk roman gibi. 

Şu şımaran ruhumun büyüsünde kalmak istiyorum. Saklandım ve sobelenmeyi bekliyorum. Sobelemek istemiyorum ben. Bulunmak istiyorum. Gözle görülebilen varlıklarımın dışında tüm gerçekliğimle bulunmak yalınlığımla sevilmek, sevmek istiyorum.

10421216_1501294620150234_1561037525228248874_n

Ben kimsenin ismi, işi, memleketi, yaşı ile ilgilenmem. Zaten aklımda da tutamam bu bilgileri. Önce gözlerine bakarım, gülüşüne ve gariptir ellerine bakarım. Sonra izlerim.

Her yöne bakışını gözlemlerim. Başka insanlarla konuşmalarını, o insanlar yokken konuşmalarını dinlerim. Ne kadar az perde ile örtülüyse ruhunun penceresi o kadar kıymetlenir insan benim için. 

AŞK-HD-Facebook-Kapak-Cover-Fotoğraflar-www.kapakresimleri.org_

Nasıl da inceledim yüzünün her bir zerresini. başkalarıyla olan görüntülerini. Ellerin ile dokunduğun her bir nesne ile ahengini ve o güven kokan samimi gülüşünü. Sonra sesini merak ettim. Vurgularını, tınılarını derken kocaman bir sürpriz yaptın bana ve bir şarkı ile yerleştin liste başına. 

images (11)

Sesinle öptüğün sabahların güneşi başka olacak eminim ama önce kışla geldin. Kar ve buz içinde saklandığım kendimdeki labirentte yaklaşan ateşin ısısını hissediyorum. Ufak ufak damlamaya başladı katılaşmış buzlarım. Buzlar eriyince ısınacağım ve sıcaklığımla bekleyeceğim bulacağın o anı. 

images (19)

Bulunduğumda sesinle öptüğün sabahların yerini tutkunla doldurduğun günlere gecelere bırakacağım. Beni bul. Bana kendimi buldur ve beni bana anlat. Öğret beni kendime. Gerçeğimle tanıştır. Uyumlandığım hayatımın bundan sonraki her gün ve gecesini özgürleştir ne olur. Beni kendime uydur. Beni benimle yönet. Tüm sadeliğimi al sonra bana sen de seni buldur.

images (10)

 

Biraz benden biraz senden katalım hayata, lezzeti tadılmamış, tarifi bilinmeyen bir varlık oluşturalım beraber. Tanrı iki ayrı varlığını bir yapmak istemiş olsa gerek. iman edip itaat edelim o halde. Belli ki bizim için kıymetli planları var Tanrı’nın. Melekleri ile üzerimize saldırdığına, itip kakıp olmadık yerlerden bir araya getirdiğine göre bir bildiği var şüphesiz.

Bir gece ya da sabah saatinde göğe yükselen dileklerimizi planlanmış bir çarpışma sonucu birleştirmiş. Acı bir trafik kazası hissi olmadan hoş bir anı sandığı getirsin bu dileğimiz. Sebepsiz yaprak kıpırdamayan evrende tam bir tevekkül ile bul beni. Bu yaramaz evren şımardıysa böyle elbet bir bildiği var.

Bul beni. Kayıp oldum.

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: