Bugün 41 yaşındayım…

9 Ekim 2017 4 Yorum

Bugün 41 yaşında küçük bir kızım. Küçük bir kızım diyorum çünkü ben yaşadığı olumsuzlukları unutup, iyi anıları en sevdiği oyuncak sandığında saklayarak, her gün ne yaşayacağını bilmeden yaşamayı kabullenmiş masum ve hayata karşı hep anlayışlıyım. Küçük bir kız nasıl da minik ve temiz umutlar, hayaller oluşturup yaşama sevincinin peşinde ilerlerse aynı saflıkta sanki hayat hep güzel anılar yaşatacakmış gibi umutluyum. Düştüğüm de aldığım yaralarım annem öpünce geçiyor hala, yanıklarımın üzerini de üflüyorum. İyileşiyorum.

Bugün 41 yaşında yorulmak bilmeyen güçlü bir savaşçıyım. Savaş meydanı tabirine uygun yaşanmışlıklarım sırasında gazi oldum defalarca ve şehit olmadan eksiklerimi yenileyip yola devam ediyorum.

Ben bugün 41 yaşında bir prensesim. Ne öğrendiysem nezaket ve zarafet, asalet adına insanların tüm kabalıklarına rağmen bu özelliğimi yitirmiyorum.

Ben bugün 41 yaşında bir şifacıyım. Yaralı olan tüm canlıları iyileştirmek iyilikle yaralarını unutturmak kendiminkileri de yok sayarak yaptığım iyiliklerle iyileşeceğine inananarak yaşayan bir şifacıyım.

Ben bugün 41 yaşında limitsiz sevgisiyle evlatlarının başında, koruyup kollayan bir anneyim. Ben bugün 41 yaşında kusur aramaktan vazgeçmiş canıma yakınlarıma can dostum. Ben bugün 41 yaşında geçmişimde bana canlarımı hediye eden eşime karşı babalık vasıflarından dolayı saygısını yitirmemiş eski eşim.

Ben bugün 41 yaşında hayata tek bir aşk sığdırmış, yanılmışım demeden varlığına şükretmiş, bencilce aşkı küstürmemiş aşkça yaşayan bir kadınım.

Ben bugün 41 yaşında, edebiyat, sanat dünyasında zerre olarak yaşama arzusunda yazar ve senaristim. Bugün yazarlık vasfına sahip olmama tek neden yaratıcılığım ve zekam değildir. Beni bu serüvene katan babam ve sonrasında, “Sen kendin istediğin için ne yapmak istiyorsun? ” sorusuyla hayatıma ciddi yön veren Özer Koç’ a borçluyum.

Ben bugün 41 yaşında varoluşlarından bugüne kadar daima evlatlarım olarak gördüğüm kardeşlerimin ablasıyım onlar bana Tanrı’nın hediyesi olduğu gün benim Tanrı ile aramda olan sözleşmemin kutsal emanetler oldular. Benim için tanımları budur.

Çok anlaşılır olmayı beklemiyorum. Kabul görme ve onay da istemiyorum çünkü biliyorum; insan olduğunca anlaşılır ve değer görür bir varlık değildir. İnsan kendi dışındaki insanların onu anladığı kadardır.

Ben bugün 41 yaşında doğumgünü mutluluğu yaşayan bir insanım. Mutluyum. Yaşıyorum ve inadına yaşayacağım. Doğumgünümü kutlayan herkese teşekkür ediyorum. Aşktan vazgeçmek yok. Aşk ile…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (4)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Binnur dedi ki:

    Tek kelime ile “Muhteşemsiniz” sevgili Nazan Arısoy. İçinde kendimden de çok seyler bulduğum yazınıza bayıldım.

    Sevgiler

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: