Mükafatın günahı…

25 Ocak 2017 0 Yorum

Kendimle yalnız kaldım. Kendimle ne kadar da yalnız olduğumu anladım. Bir ben daha vardı bende ve yarısı unutmak istediklerimle doluydu.

Bu bebek benimdi. İçimde yaşayan başka bir candı. Bu canın diğer sahibi de bunu bilmeliydi. Bir mektup yazmam gerektiğini düşünüp kalemime sığındım.

acisess_mektup[1]“Bugün benden başka haberlerim var sana. Başka birinden bahsedeceğiz.

İçindeki şeytanla annesinin hayatını cehenneme çeviren, saplantısını sevgi zanneden, annesinin hayallerini kırık dökük hale getirip, avuçlarında can kırıkları, kan revan olmuş kalbi ile başbaşa bırakıp giden, iki ruhlu, hem mazlum, hem canavar bir babanın oğlundan bahsedeceğiz.

Dört duvarın bedenen hapis olmasının gelip geçiciliğine rağmen, annesini kendi cehennemine mahkûm eden zalim bir adamın oğlundan bahsedeceğiz.

Evet. Jehat Çakmak. Senin oğlundan bahsedeceğiz. Sinsice içime yerleşen beş aylık oğlundan bahsedeceğiz bugün.

Tüm kötülüklerine rağmen annesinin bedeninde hayata tutunmuş, kötülükten olma, iyilikten doğma oğlundan bahsedeceğiz.

Bugün benim kıyametim Jehat. Şimdi sadece seni sevmek zorunda kalmayacağım. Senden olanı da sevmem gerekecek. Yine beni mecbur ettin kendine.

Sana ait bir parça içimde günbe gün büyüyor. Üstelik benden besleniyor, ben de barınıyor ve ben buna mecburum. Çaresizim.

Şimdi sensiz bir hayatın olamayacağını anladığım yerdeyim.

Kendimden vazgeçsem de senden ve oğlundan vazgeçemeyeceğim, eminim. Sevgi ve şefkat bu hayatta bir tek bana haram galiba.

Sen bile hak etmediğin bir mutlulukla ödüllendirilirken, bu niye benim cezam bilmiyorum.

Tanrı benden ne istiyor?

Evet, Jehat Çakmak. Senden bir tane daha doğuyor. Bir oğlun oluyor.”

“İlginç adamlar ve kadınları” kitabımdaki “Beni seveceksin” adlı hikayemden alıntıdır.

Kategori: KİTAP

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: