Bir damladan okyanusa…

14 Eylül 2016 0 Yorum

13423709_141304942954783_2793278117819875246_nİki zerreciktik. Aynı gökyüzünün altında farklı yeryüzünün üzerinde birer kuytuda oluştuk ve sonraları tesadüf zannedeceğimiz planlanmış çarpışmayı bekliyoruz habersizce.

Bedenselleştik, bebek, çocuk, yetiştin olgun olasıya kadar iki hayatın içinde eşlik eden iki zerreydik. Geçkin ve tükenmiş olmadan önce gel de çarpışalım. Karşılaşalım, Bakışalım ve bu dünyanın tüm kirli tüketilmiş insan anlayışına inat hissetmeyi başaralım.

Gülsene bana. Gelsene bana. Sevsene beni.

İstasyon, liman, köşe başı tecrübe konteynırlarının içi artık yeterince pis kokuyor. Geri dönüşümü de yok üstelik. Ben ikimiz için yeni bir arazi buldum. O araziyi verimli yapan bir damla su oldum önce. Kendim kendimden çoğaltıp tüketecekleri sildim. Damlaydım. Duruydum. Huzurdum. Senin dilemediğindim. Seni dileyendim. Biliyorum dilenen, gerçekleşen, gerçekleştireceğim o eşsiz dilek sensin.

Bir damla suydum ve düştüğüm topraklarında kendimden çoğaldım. Çoğaldıkça bir yurt açtım kendime. Seni biriktirdikçe büyüdüm ve biraz sızıntı ile karışmaya başladım topraklarına. Karıştıkça her bir damlam için bir yol yarattım. Sızıntıdan akıntıdan nehire, şelaleye ve denize kavuştum sonunda. Sen bilmediğim bir yerde çorak toprakları yeşerten damla, benim olmadığım bir yerlerde sendeyim.

Sen yeşerip gururunla gezinirken ben seni hissetmenin şölen sevincindeyim şimdi. Görüyorum. Bir kadının gözlerine hissettiğin için değdirdiğin gözlerindeki mutluluğu heyecanı görüyorum ve mutluyum. Sevebilmeyi başaran bir insan olduğuna şahit olduğum için mutluyum sevgili.10268591_1395093360770361_6991965609366896529_n

Bir kıyafeti, bir kadehi dolduran her hangi bir meyve özünü, bir şarkıyı ya da bir şiiri içinde senden zerrecikler var diye sevebiliyorum. Gördüğüm her varlık seninle anılırsa güzel sanki. Senden sensiz anılar biriktiriyorum. Belki bir gün beni dilersen tüm heyecanımla nefes nefese anlatacağım sana olan biten ve tüm birikmişlerimi. Biraz gözyaşı ya da saçmalamalarıma güleriz belki birlikte.

Birlikte olalım da sen hep gül. Ben de sana güleyim, seninle dolup taşan ruhumun aşk hali ile.

Gelsen, sevsen, sevilsen, hissetsen olmaz mı?

Gel karışalım. Karıştıkça çoğalalım etrafımıza bulaştıralım sevmenin aşk halini. Her seven sevgisini yoklasın şöyle bir. Bu sevmekse benim ki ne diye sorsun kendine. Sevmekle yaşattığım aşksın sen. Ge de aşktan bir yaşam yaratalım.

 

 

 

 

 

Kategori: EDEBİYAT

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: