Sadece sevdim…

6 Eylül 2016 0 Yorum

fb_ımg_1456257215405.jpg.jpgDokunmak, koklamak, yanımda tutmak, sarmak ve öpmek gibi bedensel hiç bir ihtiyacın varlığını hissetmeden, sebep ve sonuç kelime anlamları ile kirletmeden sadece sevdim. İnsan bazen sadece sever biliyor musun? Bazen payına sadece sevmek düşmüştür. Sekülerlikten, tinselliğe dönüştürebildiğim muhteşemliksin. Gerçeksin. Bir nedene bağlı hissedilen değilsin. Sen varlığınla sevilensin.

Seni gözlerimin içine yerleştirdiğim andan itibaren senin gözünde eşleşme görüntü olmayı hayal etmemişim. Garip ama bunu fark etmek, tanıdığım benden, başka birinin saklandığı yerden çıkmasına sebep oldu. Uzun uzun fotoğraflarına bakıyorum, ruhuna ve sana dokunmadan, gözlerimle yüzünü, ellerini, gülüşünü, her koşuldaki mimiklerini inceliyorum. Bir ortam da, kalabalıkta sıkıldın mı, üzüldün mü, gerçekten ne zaman mutlu ve keyiflisin biliyorum artık.

İçmekten en çok keyif aldığın içkini ve en çok yediğin mezeyi, en çok dinlediğin şarkıcıyı ve takip ettiğin tüm yazarları, şairleri, beğendiğin şiirleri, okuduğun kitapları, en sevdiğin dostlarını ve hatta en çok nelere kızıp isyan ettiğini bile ezberledim artık. Senin olmadığın bir cennet tasvirinde, hayatımın neredeyse her anında seninle yaşıyorum ve senin bundan haberin yok. Olması için bir çabam da yok. İsteğim de yok. Payıma düşen seni sensiz ve sebepsiz sevme halimden memnunum. tumblr_o6ufrmCgps1rh9ffao1_1280

Ezberlemiş olmam, seni yaşamam için gerekli detayları hissettiriyor bana aslında. Gülüşünün içtenliğini gördüğüm her anında mutlu oluyorum. İsimsiz çiçekler ve hediyeler göndermek istiyorum bazen sana ama bu sana dokunmak olacak. Dokunmak beklemeyi getirecek diye vazgeçiyorum. Beklemek için sebep, gelmeyen ya da gelen için sonuç yaratacak. o zaman yalınlığı bozulacak gibi geliyor bana. Sadece seviyorum seni. Sadelik, sebepsizlik, kabulleniş, teslimiyet ile seviyorum.

Bir gün belki ile başlayan cümlelerim yok. Ben de oluşmayan bu cümle kalıplarının, sana ulaşmadığı bir an gelirsen, gözlerimin içinde kendi isteğinle yaşamaya karar verirsen ne yaparım bilemiyorum. Tükenirsek, beden, zihin tüketimi ile sade sevginin kayıp edersek diye korkuyorum.

Beni dile sevgili. Beni dile ama benden dolayı değil, ruhunun emrine itaat ederek dile isterim. Gerçekleşmesi en kolay dileğin benim. Dilek havuzunda derinlerime çekilecek ve gerçekleştirmek için heyecan duyduğum o dileğini bekliyorum.

Sadece sevilen, hiç olduğum tek yer gözlerin…

Kategori: EDEBİYAT

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: