İyi gelmiyorsun…

10 Haziran 2016 0 Yorum

ımg_20160306_090100.jpg.jpgNefesim sıklaştı. Yüzüm ısınmaya başladı. Kollarım uyuşuyor koşarken. Arada sırada arkama baktığıma şahit olmak istemiyorum. Kendimden kaçış öyküsünün içindeki telaşlı kahramanım ben. Yağmur öncesi gri bulutlardan kaçış benimkisi. Ne gri severim, ne de ılık işte. Duman altı sevdalardan ve fikirlerden uzak yaşama hevesindeyim.

Hakikat hakkında bir şey bilmek ile hakikati bilmek aynı şey değildir. Hakikat hakkında bir şey bilmek akla aittir. Hakikatı bilmek bilince aittir.” Osho ‘nun bilgeliğinden fışkıran bu cümlelerin tam da ortasında sıkışmışım, farkında bile değilmişim. Her şeyi biliyor olduğunu zannetmek hatasında geçiyor ömür. Zannetmek çukurundan dışarı çıkmak için debelenirken geçirdiğim zaman, tükettiğim hayatın farkında bile olmamışım.

Tüm sessizliğimle dinledim kendimi. Debelenmedim. Sessizlikte saklı olan cennetin içindeyim. Kırdım, döktüm kağıttan kulelerimi. Yalandan, temelsiz ne kadar düşünce varsa arındım hepsinden.

Üzerine kustuğum kendi pisliğinden tiksinme sakın. Hepsi bende biriktirdiklerin. İfrazatı tüketince rahatladım. Senden kurtulup arınan zihin ve ruhumla bir yolun başındayım. Hiç kimselere yaramam artık. Kendi ruhumu bir az önce soyunup olduğum yerde toprağa bıraktım. Bir adım ötede üzerime giyeceğim yenilik kılıfım ve yenilmezlik maskelerimle yola devam edeceğim.

Hakkında bir şeyler bilmiyorum artık aşk. Hakikati biliyorum. Anladım ve hiç bana göre değilmiş. Bu bana fazla ya da ben ona fazlayım bilemem ama bir daha bu kadar yok olmayacağım. Aklımdayken bana iyi gelmiyorsun. Ruhum zaten uzun zamandır ben de yaşamıyor. Terk ettim eskisini. Bir olmadığımız bir yerden, ben olmadığım bir yere taşındım.

Hoşçakal…

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: