Simge’nin kabuğu kırıldı…

3 Mayıs 2016 0 Yorum

ımg_20160321_124510.jpg.jpg-Edepsiz. Ben mi saldırdım sana? Ne suçluyorsun beni?

-Suçlamadım da şimdi bu edersiz ne demek?

-Edersiz değil edepsiz. Terbiyesiz işte “ rude”.

-Ne edersizliği mi görüyorsun ki?

-Edepsiz yahu. Şaka şaka en az senin kadar edepsizim şu an zaten. Yatağa gidecek kadar olmasak ta gideri de var yani haklısın.

-Bak bazen anlamıyorum söylediklerini tamam mı? Sen beni anlıyor musun?

-Evet

-O zaman öperim ben seni.

Uzun uzun öpüşmelerine engel olabilecek hiçbir varlıktan utanmadan, özgürce uçtular. Nefes almak için ara vermek istediklerinde Simge’nin kızaran yanaklarını örtebilmek için saçlarının dalgalarını görevlendirmesinin ardından fotoğraflara bakılmaya devam edildi.

Restoranda yemek yemek için gelen misafirler için romantik bir film karesi oluşturdular. Etrafa bakıp kendilerinin gerçek hali ile yüzleşmemek ve kontrollü davranmamak için sürekli birbirlerinin göz bebeklerinde geceyi tamamlamak istediler

Konuşulan konular, bakışlar, gülüşmeler, aniden sarılmalar, sürpriz öpüşmeler gecenin akışı Simge’nin hayatı boyunca yaşamadığı ve belki de bir daha yaşamayacağı bir gecenin ahengini işledi ruhuna.

Simge ilk kez kendini bu kadar özgür ve heyecanlı hissetti. Duygularını çok ifade etmeyen soğuk mizaçlı bir babanın ardından, en az onun kadar soğuk görüntüsü olan mesafeli bir nişanlıdan ayrılalı henüz iki ay olmuştu. Mesafe tanımına uygun bir aşk olmamalıydı. Mesafesiz, ölçüsüz hissetmeyi hayal ediyordu. Çocukluğunda o ana kadar hayatındaki herşey, ölçülü ve kontrollü yaşanmıştı. Bütün bu kontrollü hallerin bunalımlarından kurtulmak, kabuğunu kırmak ve hayatın akışında biraz olsun sırtında sakladığı kanatlarını açıp özgürce uçmak istiyordu. Hayatı hayat gibi yaşamalıydı artık.

Simge’ nin bal rengi gözleri Shalev ‘in kahvesi güzel renkli gözlerine her kilitlendiğinde bu etkileşim dudaklarıyla taçlandırılıyordu. Dudakların boşluğundan tutku okyanusuna birlikte dalıp, derinlerdeki güzellikleri keşif ediyorlardı.

“İlginç Adamlar ve Kadınları” kitabımdaki “Bana şans ver” adlı hikayemden küçük bir hediye…

13131447_1705791203033907_8555536311351463121_o

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: