Serhat’ ın hayallerine çeyrek kala…

2 Mayıs 2016 0 Yorum

ımg_20160321_115355.jpg.jpgYeniden hayallerine kapılmak istedi. Bu kötü anıları aklından uzaklaştırabilmesi için kendi kendinle konuşmak iyi gelmişti. Her zamanki sırdaş defter, yine iş başındaydı. Aldı eline kalemi yazdı yazdı yazdı…

“Biraz fazla kendime vakit ayırdığım zamanlarda bana anlattığı konuya odaklanamadığım için surat yapınca, sarılıp gönlünü alsaydım, karımın.

Pazar sabahları herkesten önce uyanıp köşedeki çiçekçiden taze çiçekler, fırından sıcacık ekmek ve Pazara özel bir şeyler alsam. Çocuklar uyumadan önce ben kızıma, karım oğluma masallar anlatsa. Ne kadar çok sevdiğimizi söyleseydik her gece çocuklarımıza. Üzerlerini örtüp iyi geceler dedikten sonra onlar uyumaya dirense “Hadi artık uyuyun bakalım.” cümlesinden sonra ev sessizleşse baba otoritesiyle mesela.

Hep bir kızım olsun istedim ben. Âşık olduğum kadınıma benzesin yüzü, huyları, hareketleri. Yanlış biri olmayacaktır eminim. Bir erkek çocuktan çok kızım olsa keşke.

Oğlum da olsun tabi ki. Elinden tutup maça gideyim, omuzuma alayım beraber tezahürat yapalım anneden gizli böyle bol küfürlü.

Ne acayip hayaller, ne oluyor oğlum kendine gel.

Karım âşık olduğum bir kadın olmalı mutlaka. Karımla baş başayız mesela böyle çocuklar ayakaltından çekilmiş uyumuşlar tam da özgürlük saatlerinde Birer kadeh kırmızı şarap hem de en sevdiğimizden. Suvla Sur 2010 mesela. 92 puanlık sağlam bir şaraptır.

Biraz müzik, ondan bundan, geçmişten bugünden tatlı tatlı sohbet, uzun uzun öpüşmeler, sarılmalar ve gecenin içerisinde kaybolsak tek bir vücutla.

Kocaman sofralar kurulsa evimizde. Nefis yemekler yapsaydı karım. Benim karım gerçekten leziz yemekler yapmayı bilmeli.

Ben damak tadına düşkün adamım şimdi yemek yapamazsa benim listemde eksikler oluşur. Kareler birleşmez. Olursa iyisi olsun tabi, hayal bu ya. Ben de leziz salatalar yapabilirim mesela. Mutlu seslerle yense o yemekler. Oh ne büyük bir keyif.163770_ofb02

Dostlar bahçemize gelse. Neşeli partiler, mangal sefaları, şişelerin dibini bulup neşeden şarkılar söylesek beraber.

Kokusunda cenneti bulduğum, omuzuma yaslanan güzel bir kadınım olsa. Yeni yeni tatil planları, çocukların eğitimi geleceği ile ilgili bazen gergin bazen hayalci güzel uzun sohbetler etsek.

“Aman be oğlum kendine gel bu ne melankoli böyle? Yaştan mıdır nedir? “dedi. Bir sigara daha yaktı. Sigaranın dumanını öyle bir çekti ki içine, sanki bir seferde tüketecekti.

Hayaller hayaller…

“İlginç Adamalar ve Kadınları” kitabımdaki “Ada” hikayemden küçük bir alıntı.

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: