Serhat hesap peşinde…

11 Nisan 2016 2 Yorum

fb_ımg_1456570139908.jpg.jpg“Uğruna yaşayıp, uğruna öleceğim bir aşk mı lazım bana yoksa sadece şu kalın kabuğumu kırıp beni hayata döndürecek bir varlık mı? Nasıl olur ne şekilde olur bu dilek bilmiyorum ama bu benim dileğim. Yaşamak için, dolu dolu yaşamak için bir sebep istiyorum. Bunu diliyorum artık. Belki de yine kendi egomun sesine kulak veriyorum ama bunu istiyorum, diliyorum. Mutlu olmak istiyorum.

Benim için hiç kimse iyi olmadı, hep bir kusuru olduğu düşüncesiyle güvenmedim kimseye ben. İyiyi kötüyü ayırt edememek değil aslında,  başka türlü gizli bir savunma biçimi diyebiliriz.

Onca yıl birlikte çok iyi vakit geçirdiğim, alıştığım, benimsediğim, sevdiğim insanlar, arkadaşım, eşim, akrabam, etiketi hiç fark etmeden, benim zıttım olan en ufak negatif bir hareket yaptığında, melek gibi, düzgün adam diye tanımladığım kim varsa birden gözümde şeytanlaşıyor. Anlık bir kararla hayatımdan silip attım hep.

Kendi yargılarım, karşımdakinden her zaman daha kıymetli oldu. Belki de bu yüzden yalnızlığım. Ben değer vermedim, bana da değer vermediler. İnsani ilişkiler hep böyle değil mi? Bunun gerçekliğini anlamak için ne yaşamak lazım? Düzeltebilir miyim onu da bilmiyorum.

Anneme bile öyle içimden geldiği gibi birden “seni seviyorum annecim” demedim bugüne kadar. O beni görmek istediğinde değil ben onu görmek istediğimde gördüm. Sanırım bütün ilişkilerim böyle oldu. Zararını görmediğimi düşünsem de bugüne bakmak, anlamak için yeterli sebep aslında.”

Çok yalnızım…

“İlginç Adamlar ve Kadınları” kitabımdaki “Ada” isimli hikayemden…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. pmcEr dedi ki:

    I would like to talk to you, to me is what to tell on this question.
    [url=https://tonyjfrost910.wordpress.com/]pmcEr[/url]

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: