Bir varmış, hep varmış…

11 Nisan 2016 1 Yorum

images (4)

Bir ürkek prens, titreyen yüreği, hatta elleri ile dokundu kendi ruhunun derinine ve dinledi içinden gelen nadide sesleri. Bir kardelen açtı. Nilüfer gibiydi öyle yemyeşil ve bir gece gözlü de kayboldu o yeşilin gözleri…

Uzaklaşan bedenlerine rağmen, ruhlarıyla yakınlaştılar.”

Geleceğini biliyordum. Derin ve bunaltıcı sessizlikte ufak ufak ayak sesleri yaklaşıyordu. Uzaklardan ve kim bilir nasıl bir yolu tamamladıktan sonra geliyorsun. Öyle büyük izler yok gece gözlerinde. Yaralı bir bakış değil seninkiler. Cesur ve zeki bakıyorsun. Cesur ve zekiler kolay kolay yara almazlar. Yara almış saymazlar kendilerini. Yaşar, öğrenir, kendilerine değer katarlar. O yüzden severim cesur ve zeki olmayı.

Yeşillerden dışarı sızıntı yapan bir coşkuydu, belki de bir kavuşma heyecanı benimki. Komikliğimle kocaman bir gülümseme oldu yüzünde. İnsanın en saf hali hakikaten güldüğü anlarda gizlidir. Kendini toparlayamaz, kontrol de edemezsin kahkaha atarken. Etrafı da düşünmezsin, umurunda olmaz. O derece yalınlık yani.

Hep böyle kalsan. Hep yalın ve heyecanlı olsan, ikimize de sihir olur. O sihirlerden görülmemiş mucizeler çıkar belki.

Cesurum. En az senin kadar, cesaretimi topladım. Kırılan, dökülen yerleri taşımıyorum sırtımda. Yükümü attım hafifledim. Tazecik kanatlarıyla sevimli bir pervaneyim şimdi. Havada buluşan henüz ifade edilmemiş hislerin büyüsünde mis kokulu bir varlığa çekiliyorum. Her yer aşk kokuyor.

Bildiğim hiç bir parfüm kokusuna benzemiyormuş meğer. Titreyen ellerimi ve bacaklarımı sevdim. Seni görmeden önce aynada kendimi kontrol etme isteğimi de. Ne keyifli bir bilsen. Ruhum hem çakır keyif. Böyle bir şirin şapşallık halleri, bahsin geçince kızaran yanaklar. Hepsi çok keyifli.

Yine Sezen doluyor içime içime. “Sen bizim mahalleye geldin geleli” diyor bu aralar… Dinlediğim şarkılar değişti. Zaten ne demişler, biri gelir ve tüm müzik listen değişir. Demişler midir böyle bir cümle bilmiyorum ama diyesim geldi.

Bir de bir şey daha var. Kendin ne hissedersin bilemem, beni de ilgilendirmez ama benim seni sevesim geldi…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Wood dedi ki:

    I could watch Scnrhdlei’s List and still be happy after reading this.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: