Şımarıkça istemeyi bilmek…

30 Mart 2016 0 Yorum

12744448_567673823398480_9105383004893691298_n

 

Tanrıdan mı, evrenden mi ya da yetkili kişi kimse ondan, beni gerçekten hayatıma anlam katacak bir canlıya bağlamasını ve bu sebeple kalan hayatımda mutlu yaşatmasını dilesem bu bir şekilde gerçek olabilir mi? Çabalamadan da ben buna sahip olabilecek miyim? Önüme altın bir tepsinin içinde zahmetsizce sunulmasını beklemekten başka çarem yok. Zira böyle bir çaba içerisinde hata yapma olasılığı da var. Sorumluluk almadan, yorulmadan, birden önüme sunulsa mesela…

-Heeee oldu Serhat Efendi. Hayat öyle her zaman senin önüne sorunsuzca sunulan tepsideki kahve gibi değil. Azıcık kıçın terleyecek. Çaba sarf edeceksin. Yok, öyle hazır lopçuluk.

-Sahip olmadıklarıma birden beklenmedik bir anda sahip olabilir miyim? Bunu istiyorum artık. Mutlu olmayı istiyorum. Mutlu olmak benim de hakkım. Geçici manasız neşelenmeler değil, gerçek anlamda iliklerime kadar mutlu olmayı istiyorum oğlum. İstiyorum yahu.

-Çaba lazım Serhat…

-Aşk, sevgi, tutku, bağlılık, zor olacak ama sorumluluk, huzur, neşe, amaç, hedef, his, haz hepsini istiyorum. Hiçbir şey umurunda olmayan ben, geri kalan hayatımda bunlara sahip olmak istiyorum. İstiyorum…

“İlginç Adamlar ve Kadınları” kitabımdaki “Ada” isimli hikayemden küçük bir alıntı…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: