Suç ortağım olacak mısın?

14 Mart 2016 1 Yorum

ımg_20160306_090124.jpg.jpg

Biraz gitar biraz mızıka sesi ile gece yürüyüşü yaptım zihnimde. Ağustos böcekleri ve rüzgârda sallanan yaprakların hışırtısından çıkıp gelen bir ses seslendi adımı. Bu günlerde hep duyduğum bir sesin peşinde zihnim. Senin lezzetinin havaya karıştığı en kutsal parçandan, dudaklarının arasından dökülen harflerin birleştirip yazdığı tek bir kelime var bildiğim. AŞK.

Yalnızca senden dinlemekten keyif aldığım bir melodi bu. Dünyanın en iyi şarkısı belki de. Adımla başlayıp içinde kayıp olduğum onca kelime yumağının kaynağı, sen gizli gizli sızarken zihnime benim üzerime sağanak yağan aşk yağmurlarından birikip önce uçsuz bucaksız nehirlerden biri oluyorum. Sonra bir yerde şelaleye dönüştüm biliyorum ve bu ne zaman oldu hiç hatırlamıyorum.

Keşif, icat gibisin. Defalarca denenmiş yanılınmış yeniden başlanmış onca başarısızlığın ardından şimdi oldu budur dediğim bir icatsın. Dünya için değil benim dünyam için hediyesin. Okyanusta şişenin içinde gezinmiş gezinmiş sonra bir kumsalda ayak bileğime çarpmışsın sanki. Avuçlarımla sardığımda üzerindeki kumları yosunları temizleyip içinden çıkarttığım şişeyi bile atamadığım kutsal bir mesajsın.

Yarınsın işte bildiğin. Yıllarım boyunca yarın bir gün mutlaka diye başladığım cümlelerin sonusun. Yarın oldu şimdi. Bundan sonraki yarınlarımın ikinci sahibisin. Tuttuğum elinden hayatıma akan hayatınla onurlandıracaksın dünyada kalan günlerimi.

Çimlerin üzerinde nemlenen vücutlarımızda başımızdan aşağıya yıldızlar yağacak. Ay ile karşılıklı şarkılar söyleyeceğiz birlikte en sarhoş halimizle, Işıl ışıl bir gecenin ardından sıcacık güneşi karşılayacağız bazen. Doğradığın salatalıkları kızarttığın patatesleri çalacağım. Pastanın kremasını burnuna sürüp, ketçabı üzerine sıkacağım. Kitabının gazetenin üzerinden sevimli bir köpek gibi patilerimi uzatıp bakışlarımla kendimi acındıracağım hadi beni sev diye. Çalışırken dikkatini dağıtmak için ise çok gizli planlarım var.

ımg_20160306_090529.jpg.jpg

Tek başına yapman gereken hiçbir işte yalnız olmayacaksın artık haberin olsun. Ben öyle oralarda bir yerlerde zihninin köşesine bir taht kuracağım. Seni de hep yanımda taşıyacağım. Bedenler farklı yönlere yürüyecek ama ruhlar hep bir arada hareket edecek artık.

Gördüğün her şeyi bende görmek isteyeceksin tıpkı benim gibi. En güzel şarkıları benimle dinlemek en komik filmlerde benimle gülmek isteyeceksin. Ben korkunç şimşekten gök gürültüsünden korkunca, hem kıyamayıp saracak hem de sinsi sinsi dalga geçeceksin benimle. Hastalanınca öyle yalnız başına hastalık çekmekte yok. Bilerek yüzüne yüzüne hapşıracağım. Birlikte ateş ölçüp, ahlanıp oflanırken titreye titreye çorba yapacağız birlikte. Mis gibi çay demleyip sıcak simit peynir kahvaltıları yapacağız.

Bol köpüklü keyif kahveleri yudumlarken yeni yeni keyifli planlar yapacağız. Bahçemize yeni çiçekler alacağız birlikte. Toprakla buluşturduğumuz çiçeklerimizi sularken birbirimizi ıslatıp sırılsıklam olacağız aşktan.

Dünyayı kirleten ne varsa birlikte şahit olup, birlikte kızıp lanet okuyacağız. İsyanda da beraber atacak kalplerimiz. Canımızı acıtan ruhumuzu daraltan her ne varsa birlikte sırt sırta savaşacağız. Suç ortaklığı yapacağız. Hayatın adaletsizliklerine karşılık birlikte direneceğiz.

Sen seviyorsun diye hayatıma eklediğim ne varsa seninle anlamlı. Sen seviyorsun diye ben yaşıyorum. Sen de yaşamak ne güzel…

ımg_20160306_090037.jpg.jpg

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. sokakkedisii dedi ki:

    Sanırım en sevdiğim yazin bu.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: