Milad…

10 Mart 2016 0 Yorum

tohum1

İyi ki doğdum. İyi ki varım. İyi ki arkadaşınım. İyi ki senin annenim. İyi ki seni tanıdım. İyi ki hayatındayım. İyi ki sevdim seni.

İyi ki beni kırdın. İyi ki ruhumu hırpaladın. İyi ki yara oldun zihnimde. İyi ki pişman ettin. İyi ki yalnız bıraktın. İyi ki acımasızsın. İyi ki vicdansızsın. İyi ki adaletsizsin. İyi ki bencilsin. İyi ki kötüsün. İyi ki sevmeyi doğru dürüst beceremiyorsun. Sayenizde beni buldum.

İyi ki doğdum. İyi ki kendimi doğurdum kendimden. Dün öldürdüklerimden bugün beni doğurdum. Şimdi bu yeniden doğan benliğime de iştahla saldıracaksınız. Değiştirmeye çabalayacaksınız. Kanatmak, yara açmak, pişman etmek isteyeceksiniz. Sonuç başarısızlık olacak bilginiz olsun. Fazla hayal kurmayın. Sizin hayallerinizin hedeflerinizin sınırı benim.

Sırf siz istediniz diye hayatımın merkezindeki tahtıma oturdum. Sizi de yörüngeme aldım. Hep birlikte sonsuzluğa döneceğiz. Hanginizi en yakınımda istersem yakınlık sıralamamı ona göre yapacağım.

Bütün tanımlarım değişti. Dost, kardeş, kuzen, yeğen, aşk, tanıdık, arkadaş herkes yerli yerinde. Bütün bu sıralamanın mimarı sizsiniz. İyi ki varsınız. Sayenizde ben kime yakışıyorum biliyorum.

Zannettiklerim listem sıfırlandı. Hiçbir şey zannetmiyorum. Tezlerle değil, daha somut verilerle sürüyor hayat. Hayallerim temiz ve el değmemiş. Umutlarım ise taze bir çiçek.

Sizi rahatsız edecek biliyorum ama kusura bakmayın. Bende yaşamanıza izin vermiyorum artık.

Bugün milad…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: