Çarpışmak…

8 Mart 2016 7 Yorum

10421216_1501294620150234_1561037525228248874_n

Merhaba. Beni duyabiliyor musun? Hatırladın mı beni? Ben hatırlamaya gerek duymayacağım kadar yaşıyorum seni.

Artık biliyorum. Aşk nereden içeri sızıyor biliyorum. Sızarken ne hissediyorsun öğrendim. Sadece bir nefes ve kalbini sıkıştırıp zihnine kısa devre yaptırıyor bir anda. Okuyorsun. Gözlerden gözlerine akanı okuyorsun. Zihin berraklaşıyor. Bir bağ kuruluyor. Görülemeyen yalnızca hissedilebilen bir bağ. Anlık bir akış ile olduğun yerde çakılıp kalıyorsun. Sonrası yok. Sonra başka bir ruhla birleşip başka bir bedene taşınıyorsun.

Etraftaki sesler kesiliyor ve görüntüler siliniyor. Derinlikte bir çiftten tek oluyorsun. Gözlerinde şehvetten önce gördüğün başka bir şey keşke diyor keşke… Önce en sevdiğin çocuğuna kitabına köpeğine çiçeğine baktığın o bakış var ya işte tam da o şefkat duygusu ile karşılıyor ruhlar birbirini. Hayranlık. Gördüğünün gerçekliğini inanma aşamasına gelesiye kadar yaşanan o anlık şaşkınlık hissi.

Anlık kalp kasılması nefes tutulması sihir tılsım her neyse birden yerini yakalanmış olma hissi ile değiştiriyor. Suç üstü yakalanmak gibi.  bir bakıyorsun suç ortağın olmuş bir anda. Gözünü alamamak değil ruhunu onunkine yerleştirip kendini geri çekiyorsun.

Kim? Ne? Nerede? Nasıl yaşıyor? Hiç bir soru yok o an. Ummadığın bir yerde çarpışıyor ruhlar. Çarpışınca birbirine karışıyor, başka bir varlık olarak yeniden yaratılıyorlar.

Şimdi beni hatırlıyor musun? ummadığında gelip seni sobeleyen, ruhuna çarpan, sana karışan, tüm şefkatini, hayranlığını seninle birlikte yaşayan ve ayrılan bedenlerimizin ardından tıpkı senin gibi keşke cümleleri kuranım.

Keşke yeniden çarpışsak ve bu sefer bedenlerin mecburiyetlerini görmezden gelsek olmaz mı?

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (7)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Erkut erkut dedi ki:

  Merhaba nazan arısoy hanımefendi,
  Aysel Saltan arkadaşım siziönerdi
  Çok beğendim.
  Faklı bir yazım şekliniz var.
  Çok etkilendim.
  Duydum ki yarin ilk kitabiniz basılıyor.mutlaka imzalı kitabinizi almalıyım. Başarılar diliyorum.

 2. Değerli nazan hanimcigim merakla kitabınızı bende bekleyenlerdenim ????yazılarınız doğru duygular jilet gibi bir imla ve samimi nacizane ????ayrıca imzalı olması yıldızlı pekiyi gibi olurdu ????

 3. sokakkedisii dedi ki:

  Merhaba Nazan hanim, kitabinizi en yakin zamanda okumak ve size imzalatmak istiyorum size nereden ulaşabiliriz kii acabaa ????????????????❤❤

  • arisoynazan dedi ki:

   İmza günü ile ilgili duyuruları bu blog üzerinden takip ederseniz ulaşabilirsiniz.kitabı satın almak için kitapyurdu.com ya da bkm kitap sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: