Kaçış yok…

7 Mart 2016 0 Yorum

Uzak diye bir yer yok. Aşk mesafe ölçüsü olmadan ateşe çekilmektir. Yana yana içinden geçer önce kor, sonra kül olursun. Küllerinden yeniden kor, bir aşk sonrasında ateşin kendisi olursun. Aşk tutuşturdukça canın yansa da sızılarını aşk ile uyuşturup alevin tılsımında yok olursun.

fb_ımg_1449591324548.jpg.jpg

Önce o kutsallığıdır aşk. Kendinden taşınmaktır. Görmediğin, duymadığın zihnin tanımadığı topraklardan gelip vatanına yerleşir. Bir çift gözün içinde kalp sıkışması ile başlar herşey. Esaretinden memnun olan mahkuma dönüşürsün. Tüm öğünlerinde katık edersin ve mutlaka iktisatlı tüketirsin bitmesin diye. Hesapsız başlarsın ama tutumlu olmak kaçınılmazdır.

Yeşilin mavinin içinde gökyüzünün huzuru ile gelir onca kalabalığın arasından Dışarıda fırtına kopsa, tipi yağsa bile içinde hep bir bahar havası. Hergün yeni bir çiçek açar, sağanak yağan aşktan mis gibi toprak kokusuyla uyanırsın sabahlara. Yakamozda demlersin aşkı. Güneşinden daha sıcaktır gülüşü ruhunu ısıtır. Dokundukça alev alırsın.

Değişmektir. Değiştiğini fark edememektir. Güzelleşmektir. Ruhunla birlikte, görünen yüzüne yansır aşk. Görmediklerini görme, duymadıklarını duyma yetisi kazanırsın. Anlamların, kavramların güzelleşir. Taşındığın, mühürlendiğin bedende bütünlenir, tamamlanırsın. Eksiklerin, kusurların kapanır.

Yeniden bir şarkı listesi oluşturur, söylenmemiş sözler biriktirir, her an için yeni bir hikaye yazarsın. Sanattır aşk. En görkemli tabloyu yaparsın. Üstün başın boyanır sen dünyanın en güzel kimyasal boyası gibi kokarsın.

Tek başına olmak ile elele olmak arasında pek bir fark yaratmaz aşk. Uzakları yakınlaştırır. Yaklaşan ruhlar ile hiç tanımadığın bir ruhu hep tanıyor hissi yaşatır. Sen de yaşayan ile onda yaşarşın. Mesafesizliktir aşk.Ölçüsüzlüktür. Kuralsızlıkla yaşamaya çabalamaktır.

Aşk ilk öpüşmeye benzer. Ne yaşayacağını kestirmek zordur ama çok istersin. En başında herşey yokuş aşağıya frenler tutmadan koşmak gibi olur. Zaman eskittikçe yokuş yukarı tüm yorgunluğunla yolu tamamlamaya mecbur kalmak gibidir aşkta kalmaya çabalamak.

İnsan siluetinde yaşadığını sandığın ne kadar da çok zaman kaybettiğini fark ettirendir. aşka bulaşınca yaşamı iliklerine kadar hissedersin. Ne keyifli bir sarhoşluktur.Aşksa teslim ol. Teslimiyet insanca yaşamaktır…

img_0023

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: