Az sonra…

2 Mart 2016 6 Yorum

kapak

 

Gece Kitaplığı Yayınevinin  kıymetli desteği ile Mart ayının ilk yarısında okuyucularımla buluşacak olan  “İlginç Adamlar ve Kadınları” kitabımı  sunarım…

“Zamanla değişim göstermeyen tek varlık aşktır. Aşkın yaşanma şekli de değişmez. Yaşanan aşkın yansıtılma şekillerinde değişiklikler yapıyor insanlar.

Aşk hissedilince değişen benlikten korkular, bu korkulardan dolayı önlemler, önlemleri aldıran karşılıklı etiketlemeler ile aşktan eksiltiyor cesareti olmayanlar.

Yaşanmışlıkların açtığı derin zindanlarda hapis edilen aşk tohumlarını, yeniden kanamamak, yara almamak, acıtılmamak için zihnin bahçelerine ekme cesareti gösteremedikleri gibi istemsizce aniden yeşeren bitkilerin dalını yaprağını hatta bazen kökünü kurutuyor insanlar.

Kendinde gördüğünü adı aşk olana yansıtmadan, yaşadığınla örtüşmeyen bir davranışla aşktan köşe bucak kaçıyorlar…

Kaçtıkça içine çekildiğin bir hortum gibi seni yakalar aşk. Kaçacak yerin, gidecek adresin, yürüyecek yolun olmaz, rotandan saparsın. Bir bedenin içine ilahi bir gücün yüklendiğini düşünmeye başlar, her hareketinde efsanevi bir kahramanı izlermiş gibi büyüye kapılırsın. Çarpılmaksa çarpılmak, vurulmaksa vurgunun ta kendisi, pişman olmadan bile bile perişan olursun.

İnsan ne yaşar, yaşadığını nasıl yansıtır, yansıttıkları neye mal olur, nasıl aşkı öldürür gelin hep birlikte şahit olalım.”

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (6)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Müthiş Hayırlı uğurlu olsunmu denirdi bu durumda.. sizin adınıza çok mutlu oldum

  2. ferhatkonas dedi ki:

    Kutlarım, harika bir haber…

  3. Asli dedi ki:

    Supersin ablacigim allah utandirmasinn bol boll okunsun insallahh????????????????

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: