Çok yakında…

29 Şubat 2016 5 Yorum

image

Turuncu güneş gittikçe kızarıyor. Vakit tamam. Şimdi çıkıp gelecek buzla kavuşmaya hazır beyaz dem. Anason kokulu gece de de severim gecenin gözlerini, alevin kızılından da yudumlarken geceyi.

Işıl ışıl yanacak birazdan güneşin vedasından sonra gece. Yıldızları ışıldatmak için üzerine oturup ayaklarımı sallandırmayı hayal ettiğim hilal da gelir geceye konar simdi.
Biraz sıcak ot, bir avuc lakerda, beyaz peynir, kızarmış ekmek,  mis kokan kavun ve köz sebzelerin eşliğinde Sezen akacak geceye ılık ılık, yudumlayacağım huzuru. Geceyi örtecegiz ardından sabahın ilk ışıklarına kadar kokular karışacak  birbirine.

image

Sonra güneş tüm sıcaklığıyla sızacak pencerelerden evimize. Biraz toprağa dokunup çiçek okşayacağım. İçlerinden vakti gelenleri vazoya koyup yeni goncalarıma isimler koyacağım.

Evime yerleştiğim ilk günden beri antika dolabı tıka basa doldurduğum beyazlarımdan birini giyince üzerime, biraz sonra denizde dağılacaklarını bile bile omuzlarımın her daim şalı olan saçlarımı tarayacak, senin en sevdiğin kokumu bedenime buluşturacağım.

Sen mırın kırın edecek yaramazlıklar yapacaksın. “Uyansak ama uyanamasak rüya görsek birlikte” dediğinde bizi çağıran denizi hatırlatıp en sevdiğin yerine kokulu bir öpücük konduracağım. Çekeleye çekeleye çıkarttığım uyku boşluğundan sonra dudaklarından yeniden nefes alacağım.

image

Islak kumlarda dalgalarla dans eden ayak bileğimdeki halhalımın sesi, özgür martıların şen şarkıları, avucumda mis gibi bir kahve kokusu eşlik ediyor yolculuğuma. Rüzgarda havalanan etek uçlarım denize arada bir kavuşurken yüzümün en güzel halini, gülümseyişimi görmek için parmaklarınla saçlarımı kulağımın arkasına istifleyen aşk ta var. Daha ne olsun dediğimiz sabahlara uyanmak yakın.

image

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (5)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Royale dedi ki:

    Muhteşem bir yazı.Tebrik eliyirem.????????

  2. Royale dedi ki:

    Yazınız super .Tebrikler. İnanın kı sətirləri oxuduqca sanki o hissləri yaşadım. Dışarıdakı hava soguk olsa da bana resmen yazı yaşatdınız.Sevdiyim insan yanimda olmasa bile onu yanimda hiss ettim.teşekkürler böyle duygulu yazı için????????❤????

  3. annegozuyle dedi ki:

    O anları, o hisleri yaşamış gibi oldum. Çok etkileyici bir yazı.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: