Özgür’ün esareti…

28 Şubat 2016 3 Yorum

Zuhal Olcay Bir Tango

12241393_944491215610933_621116153604917110_n

20 Eylül, Cumartesi

Güncem sayısız kelime ve cümleler ile doluyor. Özgür bu gece benim kırılan kanatlarımı onardı. Kımıldayamasalar da bir gün hareket edebilecekleri konusunda umudum oldu. Kalemimin yazdıklarına ben bile inanamadım.

“Dokundu. Önce avucunun içine yerleşti avucum, sonra parmakları ile elimi kavradı. Sırtımı ısıttı diğer eli. Gözlerime dokundu gözleri, göğsüm göğsüne dokundu.

Titrediğimi gizleyemedim. Kendine doğru çekti. ”Hazır mısın?” dediğinde, kalbime dokundu. Tüm bedenimi saran kokusuyla ruhuma dokundu. Bulunduğum yerden başka bir âlem de gibi hissettiğimde hayatıma dokundu. Konuşmamı susturduğunda, bedenimi yönettiğinde aklıma dokundu.

Dans bitti. İnsanlar etrafa saçıldılar. Dengemi ve tüm irademi biraz önce teslim ettim. Ruhumu hediye ettim. Birkaç dakika daha basamaklardan inerken elimi bırakmadı, o basamaklar hiç bitmesin istedim. Dokundu. Elinin sıcağı kalbime dokundu.

Ellerime sinen kokusunu bir kez daha içime çekmek istedim. Parmaklarım dudaklarım ile burnumun arasındaki boşlukta belli belirsiz dururken, onun dudaklarından çıkan bir cümle ile yeniden aklıma dokundu.

Hayatıma dokundu. Saatlerime, saniyelerime, kanıma dokundu. İçime işledi hissettirmeden sinsice en kuytularıma dokundu. Olmazlarımı, imkânsızlarımı önüme bıraktı. Tüm hücrelerime dokundu.”

Bu cümleler topluluğunu en başından bana yazdırmaya başaran, ruhumun sahibi ilk ve tek aşkım, nasıl oldu da bu kadar işledin içime bilmem. Beynim seni nasıl bu kadar çabuk aşk ile özdeşleştirdi ve tanımladı?

Anlayamıyorum. Ben bu kadar yoğunlaşmışken sen hayattan ne bekliyorsun da ben sana erişemiyorum, yetemiyorum bilmiyorum.”

İlginç Adamlar ve Kadınları kitabımdaki “Tango’ nun Özgürlüğü” adlı hikayemden küçük bir hediye…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Nilgün YALÇIN dedi ki:

    Güzel bir Hediye… Teşekkürler…

  2. Verle dedi ki:

    Alikmzaaa-informataon found, problem solved, thanks!

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: