Bir tek sen mühimsin…

27 Şubat 2016 0 Yorum

22303-romeo_juliet

Bilmediğin bir kokuya hasret, görmediğin bir gülüşe esir, dokunmadığın bir ten de tutku, henüz duymadığın bir sesin zerafetinde aşk. Bilinmeyende birikmiş her ne varsa aşka dair. Arayışı hiç bitmeyen keşfedildikçe artmasını beklediğimiz yeni toprakların heyecanı hepsi.

Yurt arar bazen insan. İçinde kendi imparatorluğunu kurmak ister. Kendi gösterişli mimarisi olan kalelerini, şatolarını ve zengin çiçekli bahçelerini yaratır zihninde.  Yeni kıtaların, okyanusların keşfi gibi dünyaya değil, ruhun açlığını doyurmaya yarayan büyük bir servet belki de aşk.

Kendimle yalnız kalmalarımın sayısı arttıkça aklıma gelmeye başladı. Belki diyorum. Belki olsa rengim değişir, nefes alış verişim, düşüncelerim hayallerim planlarım gelişir. Başıma gelen en güzel şey demek ister gibiyim. Sonra etkisi korkutucu oluyor aslında. Sahip olduktan sonra yitirmek, tüm servetini kayıp etmek gibi. Sıfıra çekilmek, dibi görmek kaygısı belki de.

Onca yolu yürümüş, hazır ulaşacağım yere gelmişken o yerin bana ait bir hayal olmadığını fark etmek ile başladı bu arayış. Şimdi yeniden bir yola çıkmak için aynısı değil, daha fazlası lazım cesaret iksirinin.

En çekici dekoltemi görmeyi başarabilenin yaşayacağı tutkuyu, mutluluğa çevirmesi çok kolay. Kuşatılmayı bekleyen bir kaleye sahip olmak ve o kalenin duvarlarına bir sürü muhafız yerleştirmek hiç kolay olmadı benim adıma. Onca muhafıza, yüksek duvarlara rağmen aşabilecek olan tek varlık sensin aşk, biliyor musun?

Son şövalye gelecek ve aşacak hepsini inancı ile yaşıyor insan. Aşk zırhıyla aşabilecek olan varlığın siluetinin de bir önemi yok. Zırhına hürmeten gelip yerleşecek imparatorluğumun tahtına biliyorum. Taht kavgalarının içerisinde bir fark yaratmalı sonsuz olabilmesi için. Bunun için ise gerçekten görebilmesi, duyabilmesi, anlamlandırmasından başka bir sihre daha ihtiyacı olacak besbelli. O sihir benim. Herşey onun imparatorluğuna yerleşebilmiş olmama da bağlı şüphesiz. Birlikte başarabilirsek gerçek bir adayış olacak bizimki. Aşka hizmet eden iki beden olmak hayatın şerefi.

Gel şereflendirelim birbirimizi…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: