İkimize de iyi gelecek…

24 Şubat 2016 2 Yorum

image

Susmak, bilmemek, anlamamak, duymamak hallerindeyim sanıyorsun ya devam et. Sanırım bu sana iyi geliyor. Bana bakınca senin gördügünü görmüyorum sanıyorsun ya devam et, bu bana iyi geliyor. Konuşkan, hatta geveze bulan bir çok dostuma inat, ben seni dinlerken köşeye sinmiş bir kedi gibi sessiz ve sevilmeye aç bekliyorum ya bu sana iyi geliyor. Yetersiz görüyor, söylediklerini anlamadığımı sanıyorsun ya işte bu bana çok iyi geliyor.

Bedeni istiyorsun, beğeniyorum diye yanında tutmaya çalışıyorsun ya ve bir de üstelik benim bunu anlamadığım düşünüyorsun, işte bu da bana çok iyi geliyor.

image

Bir gün sustuklarımdan dolayı gittiğimde sen sebep arayacaksın, bulamayacaksın ya, işte bu benim başıma gelen en güzel şey olacak haberin yok.

Bir kamyon dolusu çiçek kadar kelime biriktirdim sana dair içimde. Kocaman bahçeler kurdum o kelimelerden her yanım mis gibi aşk kokuyor. Sever ınsan işte öylesine. Nedenini bilmeden, sebeplere sonuçlara sığınmadan sever ve dünyası değişir aniden. Dünya aksi yönde dönmeye başlar kendi ekseninde. Kendini bir masalın büyüsüne kaptırır ve usulca ağırlasan göz kapaklarını kapatır görmek istemediklerine. Sonra uyuşukluk hali ile duymaz işitmek istemediklerini. Zaman ilerledikçe rüya tatlı gelmeye başlar ve uyanmak zor gelir. İşte tam da böyle bir rüyanın içinde olmanın keyfi ile tilki uykusunda olduğumu görmüyorsun ya işte bu bana sonra çok iyi gelecek.

image

Ufak ufak eksiltiyorum seni içimde. Yavaşça siliyor kötü anılar iyi olanları. Süreç gittikçe hızlanıyor ama ben ağırdan alıyorum vazgeçme hallerini bu da sana şimdilik iyi geliyor işte. Sen biraz sonra annesinin camdan seslenip eve çağıracağı, sokakta kan ter içinde keyifle top oynayan çocuksun. Birazdan aksam olacak ve oyun son  bulacak. Akşam yemeğini yiyip masadan kalktığında o maçın ne kadar da keyifli olduğunu yıllar sonra bile hatırlayacakken, maçın bittiğini bilmek canını yakacak. İşte bu yıllar sonra pişman olmadan maça son verdiğim için bana iyi gelecek.

Sen önündeki maçlara bak ben dünyayı keşfedeyim bu ikimize de iyi gelecek…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. annegozuyle dedi ki:

    Çok güzeldi yazı. Harika. Bayıldım gerçekten de. Yüzümde bir gülümseme ile ilk gençlik yıllarım canlandı. Neler neler…

    • arisoynazan dedi ki:

      Çok teşekkür ederim. Bir çoğumuzun dönem dönem bile isteye maruz kaldığı halleri dillendirmek istedim bugün. Anılarınızı canlandırıp yüzünüzü gülümsetebildiysem ne mutlu bana.Yazı amacına ulaştı o halde.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: