Bazen böyle olur…

11 Şubat 2016 0 Yorum

image

“Yüreğinden gönderemediklerinin
Geceye astığı resimdir özlemek.

Acemi şarklı işçilerin
Hasat zamanında yuvasını talan ettiği,
Tarla faresinin kaçışıdır,
Kendinden  firara yeltenmek.

Isırılan dudağın
Dilin altına saklanan hikayelerin
Tırnakla etin arasına batan kıymığın acısıdır aşk.

Eyy sesime sağır sultan
Diyeceklerine lal kalan yar.
Sen sus.
Ben ikimizin hüznüne boyuyorum hayatı..”
                      Ali Polat

image

Bazen bir şiir okursun, bildiğin herşey çöpe gider. Yaptığın haksızlıkları,  pişmanlıkları hatırlatır sana. Kırgınlıklar ve yaraların yüzünden korkup kaçtığın ücra köşeleri fark ettirir. Canını öyle bir yakar ki, aleve düşsen bu denli yara almazsın.

Ruhunun sokak lambaları ne kadar aydınlatır geceleri. Ay neden doğar? Güneş neden batar? Niye yaşarsın hala hiç birini anlamlandıramazsın. Yaşarsın işte. Yaşamak kelimesinin hangi anlamıyla yaşarsın bilinmez ama yaşarsın.

image

Bazen deniz konuşur, sen susarsın. Köpeğin görür gözlerinde görülmeyeni, gelir yanına kıvrılır. En yakınından daha yakın içinde sakladıkların ve senin bile bile uzaklaştırıp düşman bildiğin yanların. Boşuna savaşma kaçamazsın. Bir şiir okur, bir film izler bir şarkı da boğulursun dışından görülmeyen  hıçkırıklarınla. Bir şey gelir zihnin salonuna oturur yutkunamazsın.

Keder yok, acı çok.Yara yok, sızı çok değil mi? İşte bu karmaşanın nedeni kendine söylediğin yalanların. Koca bir yalancısın sen deli. Akıllı olacağım diye debelenirken kendini kayıp edensin.

Zavallı bir korkaksın…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: