Bu yabancı da kim?

21 Ocak 2016 0 Yorum

Ayrılık-SözleriBurada karşımda, yüzüme haykırdığın onca cümlelerin içinde tanımadığım bir varlık var. Bu cümlelerin içindeki duygular kime ait? Bu yüz ifadesi hiç görülmemişti. Aşağı yukarı hareket eden ellerin, bana doğru attığın adımlar daha öncekiler gibi değil. Çırpınmaların kazanmak için değil, kayıp ettiklerine olan inancından belli ki. Kayıp ettiklerin sana başka bir varlığı kazandırmış ve sen yalnızca onun için değişimin tuzağındasın. 

12391778_10206257627852050_3867189356200853273_n

Gözlerin göz bebeklerim ile kovalamaca oynuyor. Sürekli bir kaçış hali. Yorulmuyorsun da üstelik. Dokunmaktan da kaçıyorsun. Dinlemek, anlamak eylemlerinden çoktan uzaklaştın zaten. Sürekli anlayamamak için çaba sarf ediyorsun. Kusur, bahane ve kendini kendine haklı çıkartacak sebeplerin peşindesin uzun zamandır. Hesap etmediğin tek şey, sen bu çaba içerisindeyken ben bunu anlayabilecek en yakınınım senim. 

Ayrılık-Mesajları

Birlikte elele yola çıktığımız günden bugüne kadar, ne zaman acıkırsın, susarsın, arzularsın, nasıl ve neden hasta olursun, ne sıkar bunaltır, neden daha çok zevk alır, ne için heyecanlanırsın detaylarını gönül rızasıyla ezberledim. Seni okudum. Araştırdım. Anladım. Benliğime yerleştirip kendimi sana taşıdım, sen de yaşamaya başladım ben. Farkında değil misin?

ayrılık

O gözler bana da aynı ona baktığın gibi baktı. O bakışın içindeki hisler benim daha önce tattıklarımdan, tadını iyi bildiklerimden. Nasıl unutursun, sana ne kadar hakim olduğumu? Seni cesaretlendiren en önemli varlığın arzulamak.  Arzuladığın bir şey için nasıl savaştığını da bilirim ben.

Savaşa hazırlandın. Kusursuz planlar yaptın. Gardını aldın ve beyan ettin. Düşmandım sana göre. Savaşmam için hazırlık yapmamı bile beklemeden saldırmak istedin. Planlayamadığın tek bir unsur ile yenildin farkında mısın? Düşman savaşmaktan vazgeçti.  Savaşmak istemedi.  İstediğin ne varsa savaşmadan, önüne sundu senin. Bütün vatanın tapusunu teslim etti ellerine. Vatan da senin, sancakta senin, hayat da senin. En kıymetlilerimi koynuma saklayıp, topraklarımı terk ettim ben. 

Resimli-Ayrılık-Sözleri13

Ben de kalan, sana ait hayallerimden oluşturup kendimi inandırdığım kırıntılarımı, bir mendilin içine sığdırdım. Oysa ki varlığının içine kendimi sığdırmaya çalıştığım dünyamdın sen benim. Hatta güneş gibi etrafındaki yörüngene hapis ettiğin gezegenler ya da uydulardan biri oldum hep. Sana göre ilerleyip, sen dilediğinde durdum. Benim varlığıma kattığın kıymetlilerim için minnettar oldum her zaman. Minnetimle aşk sandım sen de yaşamayı. minnetimin yarattığı kahramanlık hikayene hayran oldum. Hayranlığımın esareti ile köle olmayı seçtim. 

ayrılık-sözleri-kısa-ve-öz-kapak-twitter

Arada sırada sandığından bahşettiklerin ile efendisinden hediye alan köle sevinci yaşattın bana. Senden kendimi görmeyi beceremedim. Benden gördüğüm seninle kandırdım kendimi. Kanmayı seçtim. Kanmak ve zihnimi uyuşturmak istedim. 

Sonra hayalimin artık yaşayamayacağı bir bedenin olduğunu söyledin bana. Hayalim hiçlikle tanıştı. Hiç olup göz bebeklerime yerleşti. Yutkunurken ciğerlerime nüfuz etti. Kan damarlarımda dolaştı. Beynime ulaştı ve uyandım. Ayırt etmek istemediğim yalan gerçek kavramlarıyla tanıştım. Çıkmaz sokaktan geri döndüğümde aslında ardımda bıraktığım ne kadar da geniş ve ferah yollar olduğunu keşif ettim. 

huzunlu-resimlerim-e1436565104786

Teşekkür ederim. Hatalarınla beni hatalarımdan kurtardığın için.  O yüzüme çarptığın yalanlığınla gerçeklere yöneldim sayende. Kendime bir daha yalan söylememeye karar verdim. kendime haksızlık etmemem gerektiğini, aynadaki görüntümün içinde barındırdığım yalın ve en iyisini hak eden ruhumu gördüm. 

İyi ki diye başlayan bir cümle kuracağımı sanmazdım ayrılık için. Daha iyisi için hazırlık yapmış meğer Tanrım. Zamanım gelmiş. Sabrettiğimin mükafatı ile kaldığım yerden devam edecek hayatım. Sana sadece teşekkür ettiğimle mutlu olacağım. Hediyelerin bile Tanrı’nın bana bahşettikleri. Senden bana kalan tek bir kıymetli anım yok. Anılar çok, içerik boş inan bana.

Üç yanlış bir doğruyu götürür derler ya sınavlarda, senin bir yanlışın tüm doğrularını sildi hayatımda. Meğer doğru bildiklerim yanlışlıklar servetimmiş. Ben bu serveti istemiyorum artık. Hibe ettim. Geri verdim. Kimin yalanlığına inanmasını istiyorsan git ona hediye et bu servetini.

fb_ımg_1450605773292.jpg.jpg

Yakışanınla yakıştır hayatını. Yakışmayanımmışsın. Ne kadar da kendime körmüşüm. Ruhumdaki kirinden pasından arınmak zaman alacak şüphesiz. Çoraklaştırdığın duygularımın verimli bir hale gelmesi, yaralarımın iyileşmesi için yeni bir ilaç icat edilmesini bekleyeceğim sabırla. Mutlaka her derdin bir devası vardır. İçimde bıraktığın o zehrin etkisini silecek bir panzehir mutlaka bulacak beni. Sen de kendini sokan bir akrep olarak son vereceksin hayatına. Testiyi yolunda kıracaklar göreceksin. Yaşattığını yaşamadan Tanrıya dönüş yok bu alemde unutma. 

Bana ikram ettiğin o cehennem yemeğini tattığında yutkunabilmek için affıma ihtiyacın olacak ya tıpkı içeceğin son damla su gibi, bil ki o damla seni arındırmayacak. Yutkunamadığın o lokmanla sonunla tanışacaksın.

Geri kalan hayatının tercihine saygım sonsuz. Ben senin olmadığın bir hayatın içinde, bundan sonraki tüm anılarımı güzel olanlarından seçtim. Hepsinin sırasıyla bahşedilmesini bekliyorum. 

Kazandırdığın ben için sana teşekkür ederim.

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: