Mühürlendim…

19 Ocak 2016 0 Yorum

fb_ımg_1450516053956.jpg.jpg

Gidecek yollarım yok artık. Sonsuzluğu bekleyiş benimkisi. Mühürlendim. Bütün varlığımla tevekküldeyim. Koşulsuz nefes alıyorum, plansız, hedefsiz bekleyişteyim. Bu ne güzel kayboluş halidir. 

Kendime ait parçalarımla nefes almaya devam ederken hayatımı kökünden değiştiren mucizenin esaretindeyim. Dünya üstü bir varlık Tanrı’ nın bahşettiği. Bunun canlı kanlı beden ile bağlantısı yok. Bu ruh ile ilahi yolculuk. Kader, kaza, şans diye bile adlandırılamayan, ruhun gönüllü mühürlenip kapanma hali. Bu mühür bir ceza değil mükafat üstelik. Hayatımı gerçek manada yaşamaya karar verdim. 

ımg_20151215_135936.jpg.jpg

Evim, ocağım, yolum, yokuşum hepsi sen. Ruhum senin caddende, mahallende, senin apartmanındaki mühürlü evinde yaşamayı tercih etti. Artık kaçış yok. Şimdi hanlar, saraylar, adanan hayatlar, vaadler, hayaller içinde sen yoksan anlamsız ve haram bana. Dünyada adı haram diye adlandırılanlara olan ilgim gibi değil senin için kendime yasakladıklarımla ilişkim. Plan yapmayı, bizim için olsun istediklerimi hayal etmeyi, kaygılanmayı, beklemeyi, zannetmeyi, ümitsizliği, çaresizliği yasakladım kendime. Sunulduğu şekli ile yaşayacağım. Zorlanmak yok. Bekleyeceğim. 

ımg_20151218_113912.jpg.jpg

Sabır;  menetmek, kendini hapsetmektir. Neticesi mükafattır. Menedilen, hapsedilen nefsin oyunlarına kapılmama sonucu ödüllendirilmenin sebebidir sabır. Mühürle sabır giydim ruhumun açıkta kalıp üşüyen hastalanan kısımlarına.  Isındım. Korundum. Demlendim. Hamlığımdan arındım. Pişmeye çalışıyorum.

Geçmişte kalan beklentilerimin pisliğinden arınmak için çabam. Beklediklerime sahip olabileceğim inancı ile huzurluyum. Ne kadarda manasız huzurumu kaçırmışım. Üstelik onca huzur arayışının içinde sahip olduğum en kıymetli hazinemi “huzurumu” yok saymışım. Ben de yaşayana kör olmuş, tüm “ben buradayım içine bak” çığlıklarına karşı sağırlaşmışım.

İçime bakmayı dinlemeyi duymayı öğrendim. Cevaplarımı bulup arayışıma son verdim. Bu mühür de kazandıklarımın mükafatıdır. Hayattan kopmadan nefsimden boşanıyorum ben. Sabırla dilediklerimi yaratmaya ve yaşamaya karar verdim. Mutlu olmayı seçiyorum. Seni seçiyorum.fb_ımg_1452581396967.jpg.jpg

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: