Gerçekten uyandın mı?

19 Ocak 2016 0 Yorum

mutluluk_kaynagi_th

Günaydın. Gün ayınlandı mı senin içinde? Ne yapıyorsun şimdi? Ne yapıyorsan yapıyorsun. Bu yazdıklarımı okuyorsan az da olsa vaktin var demek ki. Şimdi arkana yaslan. Yalnızca bir kaç saniyeliğine dinle beni. Hadi ama…

Derin bir nefes al. Hadi bir tane daha. Farkında mısın? Hala nefes alabiliyorsun. Hadi şimdi aldığın nefes için şükret benimle. Ayağa kalkar mısın? Egzersiz yapmayacağız söz. Sadece ayağa kalk. Hadi. Gördün mü? Üzerinde durabildiğin ayakların ve bacakların var. Üstelik gayet de sağlıklı. Hadi bunun için de teşekkür edelim.

en-guzel-mutluluk-resimleri-01-1024x600

Bulunduğun alandaki ilk cam kenarına  git hadi. Hadi sadece bir kaç saniye. Camdan dışarıda gördüğün ilk dikkatini çeken üç varlığa odaklan. Taksi bekleyen güzel bir kadın ya da arabasına doğru yürüyen yakışıklı şık bir adam, bir kedi, harika bir araba, kardan gelinliğini giymiş ağaçlar ve belki de kuşlar. Köşe başındaki parmakları donmuş simitçi alabildiğine grileşmiş gökyüzü. Bütün bunlar senin için biliyor musun? Nasıl dediğini duyar gibiyim. Senden başka insanlar yaratıldı farkında mısın? Sen yalnız kalma diye. Doyman için türlü yiyecekler keşfedildi. Doğa emrine verildi. Karlar, yağmurlar, güneş, hava, su herşey sen yaşa diye. En önemlisi gözlerin dostum. Gözlerin yaratılmış herşeyi görüp yaşadığına şahit olman için bahşedildi. Ya gözlerin olmasaydı? Yaratılanların varlığının yediğin içtiğinden başka ne kıymeti olacaktı bir düşün.

mutlulugun-formulu

Ellerine bakar mısın? Onlarla yapamadığın ne kadar az eylem var farkında mısın? Ne kadar da önemliler. Hislerini yaşamak, beslenmek, arınmak, giyinmek, bazen de korunmak için ne kadar da kıymetli bir varlık. Ellerin için de teşekkür et hadi.

facebook-mutluluk-sözleri

Etrafındaki sesleri dinle. Gün içinde seni bunaltan masa telefonunu, cep telefonunu, gıcık olduğun iş arkadaşının konuşmalarını, en yakınlarının seslerini anımsa. Kulağına fısıldanan aşk cümlelerini, tutkuyla adının anıldığını işittiğin anları, doğanın sesini ve o en sevdiğin şarkıyı düşün. Şimdi elinin altındaki ilk müzik dinleyeceğin cihazdan kulaklığını takıp en sevdiğin şarkıyı dinle. Hala duyabildiğin için şükretmeyi unutma.

mutlulukGünün içinde iş stresinden nefret ediyorum dediğin bunaldığın herşeyi tek tek zihninden geçir. Neler olmalı hayatında ya da neler artık olmamalı? Bundan sonraki planlarını düşün biraz ve en sevdiğin insanı, hayvanı, çiçeği, yemeği, kitabı, şarkıcıyı ya da yazarı. Farkında mısın? Düşünmene yarayan bir beynin var ve bütün mekanizman onun sayende yönetiliyor. Varlığı bu kadar kıymetli olan hazinene iyi davran öyleyse.

tumblr_o09xcjhNBl1t4770so1_500

Huzursuz olmasına izin verme ve yükünü hafiflet artık. Onun huzur bulup rahatlaması yenilenmesi için ödüller kat hayatına. Hücrelerini yenileyecek güzel bir şeyler düşün ve şükret. Senin için de herşeye rağmen gün aydınlandı bu sabah…

Bugünü en sevdiğine, onu sevdiğini söylemeden bitirme lütfen.

Seni Seviyorum…

 

 

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: