Ne yapiyorsun simdi?

2 Ocak 2016 0 Yorum

  

Kimbilir hangi gökyüzüne bakıyor gözlerin? Belki de etrafına hic bakmadan yürüyorsun. Başını kaldırıp bulutlara bakacak vaktin bile yok belki. Kuşlar geçiyor üzerinden, yanında yürüyen bir köpek, ormanın dingin sessizligi büyülüyor seni. Deniz kenarında dalgalara eşlik ediyor kulaklığındaki müzik belki. Kar taneleri üstünü başını beyaza boyadi belki de benim gibi kim bilir?

Hasta mısın? Spor mu yapiyorsun? Belki de çok koyu bir sohbette biraz kahkaha biraz dert dinleyip içiyorsun. En lezzetli yemeğin mi tadına mı bakıyorsun şimdi yoksa en şehvetli kadınlardan birinin mi? Hiç görmediğin, kimsenin seni tanımadımadığı yerlerde keşiftesin belki. En keyifli dostlarınla en heyecanlı tatilini mi yaşıyorsun?

  

Gece fazla kaçirdığın için hala uyuyor musun yoksa? Uçakta biraz sonra katılacağın toplantı için mi hazırlık yapıyorsun? Hostes güzel mi bari?

Ah bu kendini önemsemeyişlerin, yine hasta mı oldun sen? Demek ödül dolabına bir tane daha ekleyeceksin bugün öyle mi? ” Işte bu” dediğin bir günü mü yaşıyorsun?

Şimdi bugün ve bana dokunacağın güne kadar ezberinde ne varsa ve alışılagelmiş hayat biçimin için ne gerekiyorsa dilediğince yaşa.

Temas ettiğin tüm kadınların belirgin özelliklerini aklında tut bakalım. Özellikle en iyisi buydu dediklerini zihninde sakla. En mutlu günün, en şansli oldugunu düşündüğün anın, en keyifli seyahatin, en gururlu tarih ve ne kadar enlerin varsa hepsini ilmek ilmek isle zihnine .

  

Birbirimizden habersiz yasadigimiz her ne varsa, iclerinden en pozitif olanlari saklayalim. Kendi hayatinin icinde bir gun bana rastlama olasiligindan habersiz yasayip giderken sen, ben orada bir yerlerde benim odulum olarak yaratildiginin inancinda seni bekliyor olacagim. 

  Karsilastigimiz saniyeden itibaren tek tek hayat ile ilgili tanimlarimiz degisecek biliyor musun? Kadinlar ve erkekler ile ilgili bilinenler listemizi yeniden yazacagiz birlikte. Sen bir kadinla tanisacaksin, ben bir adamla yasadigim icin gururlanacagim.

Yasadigimizi, bildigimizi sandigimiz her hikayenin uzerini cizecegiz. Bu degil , bu da degilmis, bu hic degilmis diyecegiz birlikte. Yas, bas, beden eskimesinin onemsizlestigini fark edip, diledigimiz yasimizda programladigimiz ruhumuz ile yeniden hayata merhaba diyecegiz. Istersen biraz cocuk oluruz,  biraz liseli, biraz yetismemis yetiskin ya da ebediyete elele yuruyen sinirsiz asik. Ne dilersek o olalim ne dersin?

  Bagira bagira sarkilar soyleyelim sarmas dolas bir konserde, belki de istiklalde opusuruz cilginca herkesin sacma bakislarina inat. Kilometrelerce tirmanalim zirveye dogru, rafting ve yamac parasutu yaparken korkudan gerilmis yuz kaslarimizla fotograf cektirelim en komiginden.

  Ciplak yuzelim mavinin icinde, denizin tuzuna, gunesin sicagina karisalim. Selalenin altinda dans edelim ya da caddede saganak yagmurun altinda donumuza kadar islanirken opuselim. Birbirimizin atesini dusurelim, uzerini degistirelim, ilaclarini icirelim, doyuralim aclik hissettigimiz herseye karsi ruhumuzu.

   Yikayalim birbirimizi arindiralim ya da simartalim moralimiz sacma dunya islerinden bozuldugunda. Dusta sarkilar soylerken birimiz, digerine vokal yapsin. Orkestra kuralim birlikte. Unuttugumuz sarki sozlerinin yerine, kendi kelimelerimizi katip sarkilari bastan yazalim. Okunmamis yeni bir roman yazalim birlikte.

Hadi gel artik. Kocaman heyecanli yuregimle hayatimi  yeni bastan yazasim var…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: