Iskaladım…

30 Aralık 2015 1 Yorum

  
Tüm olasıksızlıklara rağmen beynin ıskalamayı seçmesi ne kadar da anlamsız. Müşterek bir olasılıkta karşılaştığımız bu dünyada, bile bile görmezlikten gelmek niye?

Saçma bir gururun arkasına sığınmak suretiyle boşvermek için bazen ahmak olmak gerekir dediğim anlar oluyor. Ahmaklaşmak için en kıymetlilerinize sığınmak ise işin en komik tarafı. Gurur, ego pisliğinin esaretinden, olması gerektiğinin dışında güzergahlarımız var.

Planlanmamış karşılaşmalar, bir saatin içinde defalarca oluyorsa ve her seferinde temassız göz değmelerinden donup kalmak suretiyle karşı karşıya kalıyorsan, bu artık tesadüf olmaktan çıkmıyor mu? Tesadüf dediğin beklenmedik rastlantılar değil mi? Aynı yerde, aynı havayı solurken çakışan yolların köşe başında, seni olduğun yere çivileyen bir varlık varsa karsinda, görmezlikten gelmek niye?

  

Birbirine değen gözler, ilk anını yakaladıktan sonra bir sonrakinde koluna gülümsemeyi takar. Kolunda şirin gülümsemesi ile defalarca karşı karşıya gelen gözler, görmezden gelirsen, az sonra sana hesap sorar. Keşkeler listene bir madde daha yazmak zorunda kalırsın. O gözlerin sihirine sıcak bir merhaba eklenirse belkide mucize dogar. Kim bilir?

image

Bu aralar üstüm başım hüzün ve şanssızlık kokuyor. Hayatın sihrine ihtiyacım var. Kendimi eğlendirmek için ne kadar çaba sarf etsem de dışarıdan görüntüme yarıyor, içeride pek bir değişiklik yok. Tam oldu derken herşeyin yerinde saymasıyla zaman kavramı karma karışık oldu bu aralar.

  

Teğet geçmeler, ıskalamalar, paralel giderken yapılan sapmalar,çarpmalar, bölmeler derken bu hayat matematiğinden yorulduk. Gerçekten bir mucize yaratmalıyız benliğimizde. Ah bu benim bildiğinden şaşmaz hallerim, ah bu ayak bileğime bağlanıp yoluma engel olan endişelerim, kuruntularım, tedirginliklerim, umutsuzluktan beslenen mutsuzluklarım, olmuyor artık anlaşalım. Şiddetli geçimsizlik nedeni ile hepinizi boşuyorum bugün.

Yeni yılda yeni hayat, yeni hayatta ise sizin gibi kelimelerden oluşturmadığım cümlelerim olsun istiyorum. Hiç itiraz istemiyorum sırayla terk edin beni lütfen. Bekleyen umutlarım, şans kapılarım var.

  

Huzurla sarmaş dolaş mutluluk da gelecek birazdan. Şans, onları bana getirmek üzere bavuluna eklemiş yeni yılın. Biletleri de satın almışlar, hep birlikte geçmişten bugüne yola revan olmuşlar canlarım. Buyursunlar gelsinler. Şimdi sıra sende adı aşk olan mucizevi varlık, kes biletini, iki kişilik çık yola, şimdi hemen şurada sana konum bildiriyorum. Adresi şaşırıp kayıp olmayasın. Koordinatlar hazır. Hadi bakalım. Hasretle bekliyorum. Iskalamak yok ona göre…

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorum (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Kenan SAYIN dedi ki:

    Sadece sevilmeyi bekleyen, Sevmeyi Iskalar..! Kenan SAYIN.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: