Korkuyorum…

8 Aralık 2015 0 Yorum

image

Konuşma. Sesinin derinliğinde kayıp olmak istemiyorum. Tüm hırçınlıklarıma, kızgınlıklarıma rağmen kurduğun tek bir cümle ile yeniden sendelemek istemiyorum.

Biriktirdiğim sessiz çığlık yığınlarının arasından çıkartma beni. Yalnızlığımın senfonisinde esirim artık. Duyurma bana sesini sakın. Ben biliyorum kendimi. Duyarsam sesini, senin en mutlu kahkahanın mimarı olurum.
image

Saçlarımın arasına takılmasın parmakların ve gezinmesin yanaklarımda, çenemde, dokunduğun herşeyi sana unuttururum. Sarılma bana, sarılan kolların anlam kazanır, bırakamazsın, bırakamam, müptelan olurum.

Gözlerin değmesin göz bebeklerime, ıslanmayı tam da unutmuşken bugünlerde. Gözlerin bakmayı unutup, yaşamaya başlar gözlerimde.
image

Çok yaklaşma ruhuma. Bildiğin ne kadar tarif varsa duygulara ve insana dair, lügatını değiştirir varlığım. Pişman olmak fiilini unutur benliğin. Benimle yalnızca mutlu olursun. Kazancın, kârın neyse adresi hep bana çıkar ve sen bir gün anlarsın; bu hayatta en doğru aldığın kararın benim hayatımda olmak olduğunu.

Yaralarıma bakma ve dokunma ne olur. Kanatma artık beni. Öyle bir yaklaşırım ki ruhuna utanmayı tanır, bir daha asla yakamazsın kimsenin canını. Sevgimle, şefkatimle canını yakarım senin.

İsteme beni, dileme. Gerçek olur da gelirsem sana bir gün; hafızanda koca bir boşluk olur, kendini unutur, yeni hayatına tutulursun. Karda açan çiçeğin sırrına vakıf olur ruhun, kainatın mucizesine şaşırırsın.

image

Ellerimi saklama sakın avuçlarının içine ve lütfen parmaklarını kilitleme parmak aralarıma. Satır başlarıma yerleşme. Aklıma gelen ilk isim, ilk hece de olma ne olur. Sabah açar açmaz gözlerimi güne bir rüyadan seninle uyanıp, sensizliğin kabusuna esir etme beni. Korkuyorum.

Her şarkıda aklıma uğramaktan vazgeç artık. Bir müsaade et de çalışayım, okuyayım, anlayayım senden başkalarından dinlediklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı. O kadar da amacım, hedefim, hayalim, hayatım olma. Ben de varım içimde bir yerlerde, beni benden etme ne olur.
image

Engellerle dolu zihnim. Kendi labirentimde sıkıştım kaldım. Çıkış ararken ışığa doğru hamlelerimde sakın elimden tutup sürükleme peşinden. Cennet ne demek, bu dünyada yaşamak isteyebilirsin. Mecbur etme kendini sonsuzlukta kayıp olmaya benimle.

Sen çözmeye çalıştıkça senden önceleri attığım tüm düğümleri, paslı asma kilitleri, ben sana karışır kör düğüm olurum ve sen de bir daha asla çözmek istemezsin inan bana.
image

Beni anlamaya anlamlandırmaya da uğraşma. Ben kendimi anlar, sen de anlam bulurum. Sen sadece yaşa beni, yaşamın anlamlansın.

İnanmak istemiyorum ben mucizelere, bizzat yaratmak istiyorum, senin hayallerin gerçek olsun diye anlıyor musun? Hayallerinde başrol oynamak istiyorum son sahneye kadar ve sen sahnede eşlik etmek zorunda bile değilsin. Sana gerçek bir şölen izletmek istiyorum. Duymadığın besteler tadında, okumadığın efsaneler yaşatmak istiyorum,  tam da hakettiğin gibi.
image

Tutacaksan ellerimi, değecekse o gözler göz bebeklerime, bedenin bedenimle bütünleşecek ruhuma yerleşecekse ruhun, bu senin gönüllü esaretin ve saadetlerin hiç denenmemiş hali olacaktır.

Vazgeçmek ne demek unut gelirken ve at heybendeki endişeleri, keşkeleri acabaları ne olur. Soyun üzerindeki bize yakışmayan herşeyi. Kendini değiştirmeden, bana değişecekmişim gibi bakmadan; sen olduğun için bana gel.

Korkutuyor senden gözlerime çarpıp zihnimi karıştıran ruhumu esir eden her neyse beni. Korkmaktan bu kadar zevk alındığını bilmezdim. Sen hiç bilmediğim, öğrenmek istediğim en değerli bilgisin. Gel şimdi ve kazı kendine dair ne  varsa bildiğin. Tarihimizi yeniden yazalım ne dersin?

Kategori: GENEL

Yazar:

Yunanistan kökenli bir ailenin mensubu olarak 1976 da İstanbul’da doğdum. Gazeteci bir baba ve edebiyat öğretmeni bir annenin çocuğu olma münasebetiyle Anadolu’nun bir çok ilinde eğitim aldım.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: